Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Ağustos 6, 2019 01:22 | SPORCU BESLENMESİ DANIŞMANLIĞI

Sporcuların enerji gereksinimleri, yaş, cinsiyet, harcanan enerji gibi bireysel farklılıkları göstermekle birlikte ihtiyaç duyulan besin ögeleri farklıdır.

 Sağlığın ve performansın devamlılığı için enerji ve besin ögelerinin yeterli tüketilmesini sağlamak için birlikte diyet hazırlamaya ne dersiniz?

 Size özel diyeti oluşturmak için öncelikle beslenme profilinizi oluşturacağım. Bunun için sağlık durumunuz, yaptığınız spor aktiviteleriniz günleriniz ve süreleriniz, beslenme alışkanlıklarınız, hafta sonu ile birlikte bir günlük hafta içi besin tüketiminizi öğreneceğim ve son 6 ay içinde yapılan kan bulgularını dikkate alacağım.

Vücut analiz cihazından yapılacak olan ayrıntılı ölçüm ile bölgesel yağ ve kas dokusunu, BKI değerini, protein ve mineral değerlerini yorumlayacağım. Mezura ile vücut ölçümünüzü alıp vücudunuzun gelişimini takip edeceğim. Sizinde uyabileceğiniz bir diyet planını birlikte hazırlayacağız.

Amacım, sağlıklı vücut geliştirmek ,vücut yağ ve yağsız kütle yüzdesinde devamlılığı sağlamak olacaktır.

İki hafta sonunda kilo kontrolü yaparak tekrar ayrıntılı ölçüm ile sonuç değerlendirmesi yapacağım. Değerlendirme sonucu istek ve önerilerinize göre dikkate alarak yine birlikte diyet programınızı planlayacağız.