Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Ağustos 6, 2019 11:52 | HAMİLELİK DÖNEMİNDE BESLENME DANIŞMANLIĞI

Anne rahminde başlayan beslenmenin, sağlıkla doğrudan ilişkili olduğunu artık biliyoruz. Dünyanın en özel duygusunu yaşarken beslenmenizin sizi ve bebeğinizin sağlığını etkilemekte olduğunu farkındasınız.

Bu kadar güzel bir sorumluluğu taşırken, sizin sağlıklı beslenmeniz ve kontrollü kilo almanızı ve bebeğinizin sağlıklı gelişimi için birlikte beslenme planı hazırlayalım, ne dersiniz?

Hayatınızın en güzel günlerine destek olmak için sizi bekliyor olacağım.

Size özel diyeti oluşturmak için öncelikle diyalog halinde beslenme profilinizi oluşturacağım. Bunun için yaşam şekliniz, doğumdan önceki kilonuz, beslenme alışkanlıklarınız, fiziksel aktivite durumunuz, sağlık durumunuz gibi detaylı bilgilerle ve son 6 ay içinde yapılan kan bulgularınız ile birlikte varsa doktorunuzun önerisini, kullandığınız ilaçlar, hafta sonu ile birlikte bir günlük hafta içi besin tüketiminizi dikkate alacağım.

Kilonuzu beraber öğrenip birlikte kontrollü kilo alımı için uyabileceğiniz bir diyet planını birlikte hazırlayacağız.

Amacım, hamileliğiniz boyunca yeteri kadar kilo almanız ve anne karnında gelişmekte olan bebeğinize sağlıklı beslenmeyi sağlamaya çalışmak.

İki hafta sonunda kilo kontrolü yaparak tekrar ayrıntılı ölçüm ile sonuç değerlendirmesi yapacağım. Değerlendirme sonucu istek ve önerilerinize göre dikkate alarak yine birlikte diyet programınızı planlayacağız.