Doğum Sonrası Beslenme Danışmanlığı

Ağustos 6, 2019 12:46 | DOĞUM SONRASI BESLENME DANIŞMANLIĞI

Anneliğin verdiği heyecan, bebeğinizi en iyi şekilde beslemek için verdiğiniz çabayla birlikte kilo endişeleriniz mi var? Artık olmasın. Ben yanınızdayım.

Bebeğinizi en temel besin olan anne sütü ile beslerken, yediklerinizin anne sütünün kalitesini belirlediğini unutmayın.

Anne sütünü artırma çabalarıyla ile birlikte aldığınız kiloları sorun haline geldiğini düşünmeden, sizinle birlikte “anne sütü ve doğum kilolarına” özgü size özel diyet programını hazırlayalım mı, ne dersiniz?

Bir annenin mutluluğu, bir bebeğin sağlıklı beslenmesine destek olmak için sizi bekliyor olacağım.

Size özel diyeti oluşturmak için öncelikle diyalog şeklinde beslenme profilinizi oluşturacağım. Bunun için yaşam şekliniz, hamilelik ve doğum öykünüz, bebeğinizin doğum sonrası gelişim durumu, beslenme alışkanlıklarınız, emzirme sıklığınız ve süreniz, fiziksel aktivite durumunuz, sağlık durumunuz, doktorunuzun varsa önerileri, varsa kullandığınız ilaçlar ve hafta sonu ile birlikte bir günlük hafta içi besin tüketiminizi öğreneceğim ve son 6 ay içinde yapılan kan bulgularınızı dikkate alacağım.

Vücut analiz cihazından yapılacak olan ayrıntılı ölçüm ile bölgesel yağ ve kas dokunuz, BKI değeriniz, bel/kalça oranınızı yorumlayacağım. Hedefinizi belirleyerek sizin de uyabileceğiniz bir diyet planını birlikte hazırlayacağız.

Amacım, anne sütünün kalitesini artırırken bir taraftan sağlıklı kilo kayıpları yaşamanızı sağlamak.

İki hafta sonunda kilo kontrolü yaparak tekrar ayrıntılı ölçüm ile sonuç değerlendirmesi yapacağım. Değerlendirme sonucu istek ve önerilerinize göre dikkate alarak yine birlikte diyet programınızı planlayacağız.