Çocukluk Döneminde Beslenme Danışmanlığı

Ağustos 6, 2019 01:13 | ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE BESLENME DANIŞMANLIĞI

Büyüme ve gelişme dönemindeki bir çocuğun besin ihtiyacı yetişkine göre daha fazladır. Sağlıklı beslenme alışkanlığının temeli çocukluk döneminde tercih ettiği besinlere, ailenin yeme konusunda tutumu gibi durumlara dayanmaktadır. Beslenmenin en önemli dönemi olan çocukluk çağında, çocuğunuza sağlıklı beslenmenin, yaşam tarzı oluşturması ve sağlıklı gelişmesi için çocuğunuza ve ebeveynleri olan sizlerle birlikte bir diyet planı hazırlayalım mı, ne dersiniz ?

Çocuğunuza özel diyeti oluşturmak için öncelikle beslenme profilinizi oluşturacağım. Bunun için sevdiği besinler, yemek seçme durumu, tercih ettiği besinler, aile de kronik hastalık, günlük aktiviteleri, hafta sonu ile birlikte bir günlük hafta içi besin tüketiminizi öğreneceğim ve son 6 ay içinde yapılan kan bulgularını dikkate alacağım.

Vücut analiz cihazından yapılacak olan ayrıntılı ölçüm ile bölgesel yağ ve kas dokusunu, BKI değerini, protein ve mineral değerlerini yorumlayacağım. Hedefimizi belirleyerek çocuğunuzun uyabileceği bir diyet planını birlikte hazırlayacağız.

Amacım, hayatın bir parçası olan beslenmenin yaşam kalitesini yükselterek, sağlıklı yaşam sürmesini sağlamaya çalışmak olacaktır.

İki hafta sonunda kilo kontrolü yaparak tekrar ayrıntılı ölçüm ile sonuç değerlendirmesi yapacağım. Değerlendirme sonucu istek ve önerilerinize göre dikkate alarak yine birlikte diyet programınızı planlayacağız.